Moduļu māja

Bieži vien mājas celtniecība saistās ar milzu izmaksām un ļoti ilgu laik posmu, kāds paiet, kamēr māja beidzot ir uzcelta un iekārtota. Ja cilvēks pats nevar sev uzcelt māju, jo šāda nekustamā īpašuma būvēšana tomēr prasa daudz specifisku zināšanu, lai dzīvošana pēc tam būtu droša un izturīgā, kā arī siltumizolācija būtu atbilstoša, lai ziemās nebūtu jāsalst, tad loģisks risinājums ir arhitekta un būvniecības firmas piesaistīšana. Sākumā ar arhitektu ir jāvienojas par projektu, tiek veikti rasējumi, kas pēc tam ir jāapstiprina. Jau šis sākuma solis vien prasa vairākas nedēļas. tāpat arī paši celtniecības darbi parasti ilgst vairākus mēnešus. Nereti arī paši būvnieki ir slinki un, ja mājas īpašnieks neatrunā ar būvniekiem noslēgtajā līgumā punktu par izpildes termiņu, tad būvfirma var celtniecības procesu padarīt vēl garāku, nekā tas patiesībā ir nepieciešams. Tāpat arī sanitārā mezgla izveide, ūdensvadu iebūve, elektrība, apkure – visam ir jāatrodas jaunuzceltajā mājā, bet katrs no šiem posmiem būvniecības laiku pagarina.

Cilvēkiem, kuri vēlas uzcelt māju, taču tā nav individuāli veidota pēc pašu vēlmēm, tiek piedāvāta iespēja iegādāties moduļa tipa māju. Tas nozīmē, ka nav jāgaida, kamēr tiks izveidots mājas projekts, māja pēc tam tiks uzbūvēta un iekārtota – atliek izvēlēties savām vajadzībām atbilstošu māju, respektīvi, vienstāva vai divstāvu māja, kā arī istabu un kvadrātmetru daudzumu, tad to visu pasūtīt un pēc neilga laika tiks atvesta moduļa māja. Šāda tipa māja tiek izgatavota slēgtā telpā – ražotnē, kur notiek masveida moduļa māju izgatavošana. Taču pēc tam jau gatavā veidā tā tiek nogādāta uz attiecīgo vietu, kur māja atradīsies. Pēc tam pāris dienu laikā moduļa māja tiek samontēta.

Pie moduļu mājām ir vairāki veidi, piemēram, paneļu mājas. Šāda tipa būvju princips ir tieši tāds pats, tikai mājas tiek izgatavotas no paneļiem. Kad paneļi ir piegādāti uz vietu, kur tie jāuzstāda, tad būvbrigāde savieno kopā izgatavotos paneļus, kas veido nesošo konstrukciju, uz kā arī visa māja balstīsies. Moduļu tipa mājām ir salīdzinoši nedaudz savienojuma vietu, kas nodrošina arī māju siltumizolāciju jeb siltumenerģijas noturību.

Ar moduļu māju celtniecību un piegādi Latvijā nodarbojas vairākas firmas. Līdz ar to ir arī vairāki moduļu māju veidi. Tos var izšķirt pēc izejmateriāliem, piemēram, pieejamas moduļu mājas, kas gatavotas tikai no ekoloģiskiem materiāliem. Tiek piedāvāti arī dažādi dizaini. Šādām mājām ir augsta kvalitāte, kuru nodrošina firma, kas moduļu māju ražo. Līdz ar to ir svarīgi, iegādājoties šāda tipa ēku, iepazīties ar visiem piedāvājumiem un izvērtēt, kuras no mājam ir izturīgākas, nodrošina labāku siltuma noturību un citus faktorus. Tāpat arī, laikam ejot, šāda tipa ēkas vairs nav tik vienveidīgas kā agrāk. Ir iespējams arī pasūtīt tāda veida moduļu māju, kur iespējamas arī dažādas izmaiņas, kas māju padara individuālāku. Tāpat arī mājas ārējo dizainu ir iespējams izmainīt pēc tās uzstādīšanas, kas arī padarīs māju atšķirīgu no citām moduļu mājām.

Moduļu mājām visas nepieciešamās komunikācijas – elektroinstalācijas, ūdens un siltuma apgāde, kanalizācija un citas – tiek iemontētas vēl mājai atrodoties ražošanas iestādē. Šāda tipa māja ir labs variants cilvēkiem, kuri vēlas māju savā īpašumā iegūt pēc iespējas ātrāk.

Šāda veida moduļu mājām ir arī daudz citu priekšrocību. Tās ieguve ir ērtāka un lētāka, nekā, ja māju būvē ar arhitekta un būvfirmas palīdzību – profesionāļu pakalpojumi un vēl mājas celtniecības izdevumi, kā arī vēl citas izmaksas beigās sastāda diezgan lielu naudas summu. Tāpat arī ceļot māju uzreiz vietā, kur tai ir jāatrodas, nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ var tikt negatīvi ietekmēts mājas karkass, īpaši, ja tas ir no koka. Koka karkasa moduļu mājas tiek izgatavotas iekštelpās. Līdz ar to netiek ietekmēts karkasa materiāla stāvoklis. Moduļu māju izvēles iespējas ir plašas, tāpēc ikviens var atrast savām vēlmēm atbilstošas mājas. Moduļu mājas tiek izmantotas gan dzīvošanai, gan sabiedriskajā apbūvē, piemēram, ofisi, kā arī rūpnieciskajā apbūvē – garāžas, cehi.

megapolis