Ķieģeļu māja

Mūsdienās mājas iespējams izgatavot no dažādiem materiāliem. Viena no iespējām ir ķieģeļu mājas celtniecība. Protams, izvēloties māju uzbūvēt, izmantojot ķieģeļus, īpašniekam jārēķinās, ka celtniecības process var ieilgt, īpaši, ja mājas izmēri ir lieli, kā arī stāvi ir vairāki, tomēr izvēle par labu ķieģeļu mājas celtniecībai sniedz dažādas priekšrocības.

Lai gan ir tik daudz materiālu, kuri tagad tiek izmantoti māju celtniecībā, tomēr ķieģeļu mājas joprojām nodrošina stipras un izturīgas ārsienas. Tāpat arī pareizi izvēlēti ķieģeļi nodrošina atbilstošu gaisa ventilācijas kontroli caur ārsienām, kas būvētas no ķieģeļiem. Tāpēc ziemās ķieģeļu mājas diezgan ilgi uztur siltumu iekštelpās, bet vasarās telpas nodrošina patīkamu vēsumu. Keramikas un silikāta būvķieģeļi nedeg un netrūd, kā arī tiem nav nepieciešama kāda īpaša kopšana. Šādi ķieģeļi ir elpojošs materiāls – tie gan uzņem, gan arī izdala un atdod atpakaļ uzņemto mitrumu videi. Šāda tipa ķieģeli rada iekštelpās nepieciešamo mikroklimatu, kas ir atbilstošs gadalaikam.

Ķieģeļi ir mitruma izturīgi, līdz ar to māja, kas celta no ķieģeļiem var tikt uzskatīta par mūža vērtību, jo ķieģeļu mājas, ja vien tām nav kāds celtniecības laikā pieļauts defekts, var stāvēt mūžīgi, respektīvi, ķieģeļi tiek uzskatīti par ilgmūžīgu materiālu.

Ķieģeļiem kā materiālam, kas tiek izmantots mājas būvniecībā, ir daudz pozitīvu īpašību. Piemēram, tie nesatur alerģiskas vielas. Tāpat arī tiem neko nevar nodarīt mikroorganismi. Vēl viena ķieģeļu priekšrocība ir tāda, ka, ja kāda veca māja, kas celta no ķieģeļiem, tiek nojaukta, tad ķieģeļi, kas izmantoti šīs vecās mājas celtniecībā, var noteikti tikt izmantoti arī atkārtoti. Protams, ja vien demontēšanas procesā tie nav bojāti.

Ķieģeļu mājas siltumizolāciju nodrošina tieši ķieģeļu izvēle. Ja tiem ir caurumotāks vidus, tad tie labāk notur siltumizolāciju. Līdz ar to sienu būvēšanai izmanto tieši dobķieģeļus vai arī caurumotus ķieģeļus un pilnķieģeļus. Jo caurumotāks ir ķieģelis, jo plānāku sienu nepieciešams būvēt.

Tomēr, būvējot dzīvojamo māju no ķieģeļiem, nepieciešams atcerēties, ka šis izejmateriāls pats par sevi ir diezgan smags. Līdz ar to jārēķinās ar to, ka mājas pamatiem ir jābūt stabiliem un izturīgiem, citādi mājas konstrukcijas var būt labilas un nedrošas. Tāpat arī celtniecības procesā nevar izmantot kuru katru ķieģeli. Izturīgas un drošas mājas celtniecībai jāizmanto tam speciāli domāti ķieģeļi, kas ir atbilstoši apstrādāti. Tāpat arī jārēķinās, ka ķieģeļi tomēr ir diezgan dārgs izejmateriāls. Tomēr laika gaitā, tas, protams, atmaksājas.

Ķieģeļus mājas celtniecībā var izmantot arī kā apdares materiālu. Ķieģeļu mājas joprojām ir pieprasītas tieši tāpēc, ka tās ir dekoratīvas un padara mājas izskatu senlaicīgāku. Tāpat arī ķieģeļu krāsas ir dažādākas – nav pieejami tikai sarkanas krāsas, bet arī baltas, zilas un krēmkrāsas ķieģeļi. Vēl par būtisku priekšrocību var uzskatīt to, ka ķieģeļu mājas fasādes krāsa nav jāatjauno tik bieži, kā gadījumos, kur ārsienu celtniecībā izmantoti citi materiāli.

Ķieģeļu māja noteikti ir labs variants tiem cilvēkiem, kuri vēlas dzīvot stabilā un izturīgā mājā. Ķieģeļa daudzo priekšrocību dēļ, tas ir labs materiāls ne tikai cilvēkiem, kas dzīvo ķieģeļu mājā, bet arī videi. Ķieģeļu mājas fasāde pat īpaši neapstrādāta ir vizuāli pievilcīga, kā arī, kombinējot ķieģeļu krāsas, mainot to novietojumu (statenisks vai vertikāls), izmantojot atšķirīgu ķieģeļu joslas, iespējams padarīt šādas mājas izskatu vēl daudz baudāmāku, kā arī izveidot īpašu individuālu dizainu. Būvējot māju no ķieģeļiem, cilvēks nodrošina gan savai ģimenei, gan arī nākamajām paaudzēm izturīgu, drošu un vērtīgu mājokli.

megapolis