Būvniecība bez kredīta?

Vai ir iespējams uzcelt māju bez nekādām kredītsaistībām? Šāds jautājums ir ienācis prātā daudziem no mūsu lasītājiem, jo pēdējā laikā liekas ka visi tikai iekļūst aizvien dziļākās un dziļākās parādsaistībās, bet ekonomiskā izaugsme nav tik strauja, kā mēs varētu gribēt un tāpēc algas nekāpj un mums liela daļa no saviem ienākumiem ir jāatdod tieši aizdevējiem par šiem ikmēneša kredītu maksājumiem.

Savs mājoklis ir katra cilvēka sapnis, kur tev ir sava vietiņa, ko tu vari saukt tikai par savējo un kur tev nav jāuztraucas par īres maksājumiem vai arī, ka tevi pēkšņi var no šīs vietas izmest, jo īpašnieks ir atradis citus īrniekus. Savs mājoklis ļauj cilvēkiem justies droši, ērti un bez liekām problēmām uzsākt savu lielo dzīvi savā ligzdiņā. Kamēr pārim nav sava māja viņi parasti negrib laist pasaulē atvases, jo viņi paši nejūtas droši un kur nu vēl tādu pašu nedrošību arī sniegt saviem bērniem. Un pamatā jau visi jaunieši pēc augstskolas beigšanas vēlas savu mitekli, jo viņiem noteikti ir apnicis dzīvot pie vecākiem vai ari arī kopmītnēs un beidzot ir vēlme uzsākt tiešām patstāvīgu dzīvi bez citiem cilvēkiem, kas visu laiku ir apkārt.

Bet problēma ir tāda, ka mūsdienās vairs nav iesējams iegādāties mājokli par skaidru naudu, jo mājokļu cenas ir tik lielas, ka nu jau vairs pat par 20 tūkstošiem Eiro nav iespējams iegādāties normālu divistabu dzīvokli, kas tikai liecina ka atkal īpašumu cenas ir sākušas kāpt un lēnām varētu atkal veidoties burbulis. Bet svarīgāks jautājums ir kā gan lai cilvēks atļaujas iegādāties mājokli vai arī uzcelt to bez kredīta ņemšanas, ja vidējās algas apmērs valstī ir 30 līdz pat 100 reižu mazāks kā šāda mājokļa patreizējā tirgus vērtība. Tāpēc arī teju vai visi pirkumi, kas tiek veikti tad arī tiek veikti tieši ar kredīta palīdzību un pēc tam vēl tiek ņemti arī auto kredīti, patēriņa kredīti un pat kredīti parādniekiem, kurus jau piedāvā kad vienreiz ir sabojāta kredītvēsture.

Lai varētu kaut ko uzbūvēt bez kredītsaistībām ir vajadzīga ļoti liela pacietība un uzņēmība, jo tad ir jābūvē vēlamais objekts, kas aprasti ir māja palēnām no katras mēneša algas daļu tad ieguldot šī mājokļa celtniecībā bet pārējo tērējot cita mājokļa īrēšanai, ēšanai un citām nepieciešamām lietām. Bet tad ir vajadzīgas cilvēkam arī iemaņas celtniecībā, jo šādu projektu uzņemties noteikti nav viegli un ir jāprot gan liet pamati gan celt sienas, gan vilkt vadi gan arī likt jumtu un noteikti, ka šāds projekts tiks īstenots tikai vairāku gadu laikā, jo savādāk nemaz nav iespējams vienam cilvēkam to paveikt un vēl ņemot vērā, ka tas tiek darīt pēc darba, kas ir vajadzīgs lai varētu sevi un savu ģimeni nodrošināt līdz brīdim, kamēr šī celtne būs pabeigta.

megapolis